Leden 2007

30 Seconds To Mars - The Kill

25. ledna 2007 v 16:38


Skvělá depkárna

Sníh

24. ledna 2007 v 22:11 | PompoStar |  Moje povídky
Nenávidím tě, protože sníh padá z nebes.
Nenávidím tě, protože jsi bledá, jako ten sníh.
Nenávidím tě, protože v tom sněhu tančíš.
Nenávidím tě, protože sníh osllovuješ Příteli.
nenávidím tě, protože tvé srdce je chladné jako sníh.

Vlak III

24. ledna 2007 v 22:08 | PompoStar |  Moje povídky
VLAK III
"Něco přes pětset? To si děláte srandu!". "Ale nedělám! Tak to prostě je!" "Moment, jak víte, kolik lidí tady přesně je?" "To ti nemůžu říct děvče, vážně ne…". "ALE VY MUSÍTE!" …odmlčela se. "Dobrá, tedy. Jmenuji se Venuše Wolfová. Najali si mne pro to, abych jim tady dě…" "Co je s váma? Haló?" Strčila jsem do ní, ale ona spadla s chroptěním na zem. "Ježiš, Venu…Venuše!" Běžela jsem chodbou až do jídelního vozu a tak jsem začala křičet: "Umírá tady žena! Rychle, pojďte mi pomoct!". Pár lidí běželo za mnou do kupé, ale tam nikdo nebyl. Jenom stopy, jako kdyby někdo něco táhl. Šla jsem po stopách, které vedly do jednoho z kupéček. Otevřela jsem dveře a tam byl někdo s dřevěnou maskou na obličeji a po té, co mě spatřil, vyskočil z okna. Na zemi leželo rozdrápané tělo. Stála jsem na místě jako opařená. Ti lidé co běželi se mnou přiběhli k oknu. "Nikdo venku není. Zajímavé. Haló, slečno!" museli do mě strčit, abych se vůbec vzpamatovala. "Pojďte, doprovodím vás, do vašeho kupé." Nabídl se jeden muž. U mě v kupé jsem se položila na sedadlo a ten muž mě přikryl tou dekou, co tam byla. "Teď byste se měla vyspat. Krásné sny." Řekl muž a usmál se.
Myslím, že jsem okamžitě usnula. Měla jsem hrozný sen. Zdálo se mi o té masce, o Venuši, o té holčičce v té složce. Ale také o mojí dece…

Vlak II

22. ledna 2007 v 18:38 | PompoStar |  Moje povídky
VLAK II
Probudila jsem se opět ve svém kupéčku, ale ležela jsem na sedadle s polštářem pod hlavou. Zvedla jsem se a šla do jídelního vozu. Venku byl pořád ještě sníh a mráz. Vešla jsem dovnitř a tam sedělo jenom pár lidí. Jedna starší paní, skupinka mladejch lidí a pár malejch děcek. Přisedla jsem si k tý starší paní a zeptala jsem se: "Prosim vás, pani, co se to tu děje?" "To ví jenom Bůh, děvenko." "To mě teď nezajímá! Ach jo, nevim, co mám dělat" začalo se mi chtít brečet."V telefonu mám cizí čísla, omdlela jsem, venku je mráz, něco se děje s mojí mámou, nějakej vůl mi vrazil složku s údajema malý holky, oslovuje mě Madam a jenom Bůh ví, co se to tu děje." "Tobě, tobě dali taky složku?" zeptala se ta paní. "Jo, nějaký malý holky.". "Bože" vydechla ta paní. "Co se děje?" "Pojď za mnou, dítě."
Vedla mě dlouhou vlakovou chodbou až ke svýmu kupé. Bylo hned před mým kupém. Jak jsme vešli dovnitř zamkla dveře, strhala záclony a otevřela okno. Vystrčila hlavu z okna a naznačila, ať udělám to samé. Vystrčila jsem hlavu a ona začala povídat. "Neboj se, to je kvůli naší bezpečnosti. Můžou být všude." "Kdo?" zeptala jsem se. "Ti, co tohle zorganizovali! Všimla sis, že moje kupé je páté od vchodu. Tvoje je šesté. Včera ke mně přišel mladý chlapec, potom mu zapípaly hodinky, vrazil mi složku a zmizel. Propadl se do země. Jsou v ní údaje o muži asi v mém věku.". Hodinky? Řekla jsem si, ale nedávala jsem nic najevo. "Takže to znamená, že šest a možná i víc lidí tady má složku s údaji o člověku, kterého nikdy neviděl, žejo.". "Přesně tak, mé dítě.". "Musíme se spojit. Najdeme ty lidi se složkami a něco vymyslíme." Šla jsem ke dveřím, ale ta žena mě chytila za rukáv a řekla. "Nebuď sakra blbá, nejsme první vagón, těch lidí je spousta!". "Jak tohle víte?" potom co jsem se zeptala jsem opět upadla v bezvědomí.
Probudila jsem se opět ve svém kupé a ta žena seděla vedle mě. "Co se to se mnou stalo?" "Prostě si sebou praštila, mé dítě.". "K…au…kolik nás tu vlastně je?" "Něco přes pět set lidí."

Vlak

20. ledna 2007 v 22:12 | PompoStar |  Moje povídky
VLAK
Jednou jsem se vracela ze školy domů na víkend k rodičům. Jela jsem vlakem. Šíleně jsem se těšila na mámu s tátou a taky na bráchu, kterej se připravuje na přímačky na školu. Poslouchala jsem cédečko a koukala se z okna. V tom se rozrazily dveře kupéčka a v nich stál mladej, docela hezkej kluk. "M..můžu?" zeptal se. "Jasně!" řekla jsem, a sundala sluchátka.
Začali jsem si povídat a přišel mi docela fajn…. Po asi 20 minutách mu zapípal mobil a když od něj odlepil oči vtlačil mi do ruky složku a řekl:"Těšilo mne, madam." A odběhl. Vyběhla jsem za nim, ale chodba byla prázdná. "To bylo teda pěkně divný." Řekla jsem si a zalezla do kupéčka. Složka ležela na zemi. Otevřela jsem ji a tam byla fotka nějaký malý holky. Držela v rukou modrýho medvěda. U toho bylo spoustu papírů s popisem, oblíbeným jídlem, barvou, přezdívkou, v kolik chodí spát a jak se jmenuje její nejlepší kamarádka. Pak spoustu dalších věcí. "Co to má bejt?" řekla jsem si. Zavřela jsem složku a vytáhla mobil z kapsy u kalhot. Hledala jsem položku "máma", ale nikde nebyla. Zato tam byla samá jiná jména. Peggy, Andreas, Shagi, Drew, Ulrich a spoustu dalších. "Co to je?"pomyslela jsem si. No nic, doma to vyřešim. Vyťukala jsem mámino číslo z paměti a čekala, až to někdo zvedne. Po dlouhém vyzvánění se ozvalo slabé šeptání. "mami, mami, jseš to ty?" "Richul, richul ne ten n…" "Mami, co to děláš?"tenhle hlas patřil mému bratrovi "Tati, pojď s ní něco udělat a už jim konečně zavolej, já na to nemám nervy………" někdo zavěsil. "Co se to sakra děje?". Za oknem se dělo něco divného. Vjeli jsme do šílený mlhy a v tý mlze jsem viděla 4 osoby. Jedna ležela na zemi. Potom mlha zmizela a všude byl sníh a led. Žádná kytka, žádnej ptáček. Jenom zasněžený pláně. "Tak to ne" řekla jsem si. Když jsem se zvedla ze sedačky, upadla jsem do bezvědomí…..

Když se řekne déšť

20. ledna 2007 v 21:49 | PompoStar |  Moje povídky
KDYŽ SE ŘEKNE DÉŠŤ
Když se řekne déšť, budu s tebou venku, aby zmizely tvé slzy.
Když se řekne déšť, budu s tebou doma, abys nepromokla.
Když se řekne déšť, nabídnu ti deštník, aby se ti nezničil účes.
Když se řekne déšť, deštník zahodím, aby ses nemusela přetvařovat.
Když se řekne déšť, nechám vyplavit celý svět, abych viděl tvůj úsměv.

Ahoj! 8)

20. ledna 2007 v 10:26 | PompoStar |  Aktuálně
Čauky! Co děláte? A jak se máte?? 8) -hlasujte v anketě

Ze skla

19. ledna 2007 v 21:50 | PompoStar |  Moje povídky
ZE SKLA
Já nejsem normální. Všechno mě rozhodí, zlomí, zničí. Jsem citlivá osoba. Berte to, prosím, na vědomí. Každá zkažená lásky, každá špatná známka, každém beďar-to všechno je na mě kladivem. Kladivem na sklo. Kristus přišel na tento svět kvůli hříšníkům. Hříšníkům, jako jsem já. Jako já. Jsem ze skla-nedotýkejte se mne!

Horo, horo, horo!

11. ledna 2007 v 16:47 | PompoStar |  Obrázky

Když se směješ

11. ledna 2007 v 15:45 | PompoStar |  Moje povídky
Když se směješ
Když se směješ, svět je o něco větší-pro víc lidí, pro víc lásky.
Když se směješ, i v prosinci je jaro.
Když se směješ, posprejované zdi dostávají smysl.
Když se směješ, nechám si klidně ujet poslední autobus domů.
Když se směješ, nechám se třeba zabít, ale nenechám si zacpat uši.
Když se směješ…

Krááásně nádherné

10. ledna 2007 v 21:31 | PompoStar |  Obrázky

Lykantropie ve filmech, knihách a hrách

9. ledna 2007 v 17:37 | PompoStar |  Vlci, vlkodlaci a spol.
Dílo
Druh
Zvíře
Moje sestra vlkodlak (Ginger Snaps)
film
vlk
Americký vlkodlak v Paříži (An American Werewolf in Paris)
film
vlk
Dračí doupě
RPG
vlk, medvěd, tygr a další
Harry Potter a vězeň z Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)
film, kniha
vlk
Muži ve zbrani (Men at Arms)
kniha
vlk
Kočičí lidé (Cat People)
film
leopard
Underworld (díl 1, 2 (Evolution))
film
vlk
Van Helsing
film
vlk
Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit)
film
králík

Lykantropie

9. ledna 2007 v 6:25 | PompoStar |  Vlci, vlkodlaci a spol.
Lykantropie je nemoc vyskytující se v mnohých dílech žánru fantasy nebo horor. Stejně se nazývá psychiatrická diagnóza spočívající v tom, že si pacient myslí, že je lykantropem.
Hlavním příznakem lykantropie je proměna. Bytost (obvykle člověk) nakažená lykantropií se za určitých podmínek, často souvisejících s měsícem, mění na silnější variantu nějakého zvířete. Nejčastěji se jedná o vlka (lykantrop se pak nazývá vlkodlak), může to být ale i některá z velkých kočkovitých šelem nebo třeba medvěd. Lykantrop může i v lidské podobě být silnější nebo mít citlivější smysly (především čich).
Další vlastností lykantropa je silná regenerace. Lykatrop se hojí velmi rychle i ze zranění, která vypadají jako smrtelná. Obvyklým prostředkem proti lykantropům je stříbro - někdy na ně působí jako jed, jindy jen blokuje jejich regeneraci a je tedy nutné jim s pomocí stříbra (stříbrnou kulkou) způsobit smrtelné zranění. Další zbraní bývá oheň.
Nemoc se šíří kousnutím, někdy i pouhým podrápáním. Nakažený se mění v lykantropa stejného typu jako byl ten, který ho nakazil.
V některých hororech se pletou dohromady lykantropové a upíři. Příkladem je i známý Dracula od Brama Stokera.

Co říká Wikipedia.org o Harrym Potterovi

7. ledna 2007 v 17:44 | PompoStar
Takhle jednou brouzdám po Wikipedii a našel jsem článek o Harrym Potterovi, docela hezky napsanej...
Harry Potter je název řady fantasy knížek o mladém čarodějnickém učni napsaných britskou autorkou J. K. Rowlingovou. Následně bylo podle knížek vytvořeno několik filmů a počítačových her. První díl série - Harry Potter a Kámen mudrců (v originále Harry Potter and the Philosopher's Stone) - byl vydán v roce 1997. Ačkoli autorka neuvádí žádné oficiální datování děje, z obsahu knih je možné odvodit, že se první díl odehrává v roce 1991.
Obecně
Úvodní díly řady knih o Harry Potterovi jsou určeny starším dětem, autorčiným záměrem ale je, aby souběžně s hlavní postavou stárli i čtenáři. Sice se nakonec nepodařilo vydávat každý rok další knihu, nicméně platí, že pozdější díly jsou určeny mnohem staršímu obecenstvu. To se odráží i ve skutečnosti, že kromě "dětských" verzí knih jsou vydávány i edice pro dospělé čtenáře (lišící se hlavně obálkou).
Nápad na příběh o kouzelnickém učni dostala Rowlingová během cesty vlakem z Manchesteru do Londýna. Jejím oblíbeným místem pro psaní se během tvorby prvního dílu stala jedna z edinburghských kaváren. Prodeje knih udělaly z Rowlingové dolarovou miliardářku a 552. nejbohatší osobu na světě. Svým majetkem dokonce poráží i královnu Alžbětu II.
Každá kniha popisuje jeden rok v životě Harryho Pottera, počínaje začátkem školních prázdnin a konče závěrem školního roku. V prvním díle je Harrymu a jeho spolužákům 11 let, v šestém se na konci blíží k 17. narozeninám. Do pátého dílu měly jednotlivé knihy vzrůstající délku, ale šestý díl tuto tendenci narušil. Děj se časem komplikuje (včetně politických zápletek), zvyšuje se počet postav a také přibývá temnějších momentů.
Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.
V sérii je možné nalézt řadu opakujících se motivů. Začátek každého dílu popisuje Harryho prázdniny, které tráví u své tety a strýce, odtržen od kouzelnického světa. Následuje toužebně očekávaný odjezd do Školy čar a kouzel v Bradavicích. V průběhu školního roku se Harry učí čarovat, připravovat kouzelné lektvary nebo hrát famfrpál. Kromě toho musí překonávat řadu potíží, například:
  • vyrovnat se se svým nepřítelem Draco Malfoyem (zatím ve všech dílech)
  • někdy se musí postavit proti všem na celé škole (Tajemná komnata, většina Ohnivého poháru a Fénixův řád)
  • bojovat s Mozkomory (Vězeň z Azkabanu, začátek Fénixova řádu)
  • pozvat spolužačku na ples (Ohnivý pohár)
Rowlingová oznámila, že osu příběhu bude tvořit 7 knih, z nichž šest již bylo vydáno. Každý díl je trochu temnější než předchozí, spolu s věkem hlavního hrdiny stoupá i nebezpečí představované Harryho úhlavním nepřítelem a vrahem jeho rodičů - Lordem Voldemortem.
....je to strašně dlouhý, mysim, že bude lepší, když si to přečtete sami...8) TADY!


Evanescence

4. ledna 2007 v 20:48 | PompoStar |  Hudba
EVANESCENCE
Členové:

Ammy Lee(zpěv)
Ben Moody(kytara)
John LeCompt(kytara)
Rocky Gray(bicí)
Americká formace Evanescence poprvé zazářila na soundtracku k filmu Daredevil. Jejich kariéra raketově rostla. Nejprve si se svým rockovým megahitem Bring Me To Life prorazili cestu k nejvyšším rotacím na rádiích po celém světě (a to mnohdy i do rádií, která dříve rockovou hudbu nehrála), aby to samé posléze zopakovali se všemi třemi svými dalšími singly.
Skupinu společně založila Amy Lee s kytaristou Benem Moodem ve svých raných teenagerských letech. "Byli jsme na takovém letním táboře a já jsem tam jednou zaslechl Amy jak hraje na piáno Meat Loafovu písničku I´ll Do Anything For Love. Tak jsem se k ní se zájmem vydal a ona mi tu písničku hned i zazpívala. Úplně mě to dostalo a přemluvil jsem jí, abychom si spolu založili kapelu."