Přehled království

3. května 2006 v 16:19 | pompostar

První království
První království je velice bohaté a plné historických památek, původ mnohých z nich se datuje nejen do doby před 200 lety, ale i mnohem dál. Vládne zde královna Popelka, jedna z pěti žen, jež změnily historii. Všemi obdivovaná, legendami opředená panovnice, která patří mezi nejváženější pomazané hlavy devíti království, nedávno oslavila již dvousté narozeniny a stále se těší vynikajícímu zdraví. Poslední dobou se sice příliš neúčastní veřejných vystoupení, ale na korunovaci budoucího vladaře sousedního Čtvrtého království pochopitelně nemohla chybět.
Druhé království
Toto království je unikátní tím, že v něm vládnou hned dvě královské rodiny: na jihu panují potomci Mařenky Veliké, zatímco na severu je momentálně na trůně královna Červená Karkulka III.
Jednou z nejznámějších atrakcí Druhého království jsou ruiny nechvalně známé perníkové chaloupky. Karkulčin les je další známá oblast, do níž je vstup povolen jen na vlastní nebezpečí, protože se po něm potuluje plno vlků (nebo Vlků).

Třetí království

Po smrti strašlivého vládce trollů Gruliše je Třetí království momentálně bez panovníka a jeho potomci se perou o trůn jako diví. Ačkoli není příliš oč stát - toto království je zpustlé a jeho značná část je zaplevelená divoce rostoucími fazolovými stonky, na jejichž vrcholech žijí obři. Příslušníci převládající rasy tohoto království, trollové, jsou notoricky známi jako agresivní, podprůměrně inteligentní zloději bot a jiných kožených výrobků. Také si libují v násilnostech a mučení zajatých obětí - velice oblíbené je například obouvání doruda rozpálených železných bot.

Čtvrté království

Čtvrté království má za sebou pohnutou historii plnou zvratů. Jistě všichni znáte pohnuté osudy překrásné a laskavé Sněhurky, která se poté, co přestála úklady své zlé macechy, stala vládkyní tohoto úrodného kusu země a založila vládnoucí dynastii rodu Sněžinských. V poslední době si spořádaní obyvatelé království užili své při krvavé invazi trollů pod vedením krále Gruliše a jen díky svému novému králi, Sněhurčinu vnukovi Václavu Sněžinskému, dvěma návštěvníkům z Desátého království a odvážnému Vlkovi vyvázli z osidel Zlé královny Kristýny, která k uzurpování trůnu neváhala použít ani ty nejkrajnější prostředky.
Toto království sousedí s většinou ostatních království a patří mezi ty nejlépe prosperující. Nejproslulejším zdejším městem je Hubičkov, který je považován za nejromantičtější místo všech Devíti království. Pokud toužíte po lásce a štěstí, ale o nového partnera či partnerku ne a ne zavadit, neváhejte se rozjet do Hubičkova, jehož kouzlo vyřeší všechny vaše problémy. Zdejší nejnavštěvovanější historickou památkou je Sněhurčina skleněná rakev na kopci za městem, ideální ke schůzkám milenců. Na své si přijdou i milovníci hazardu v některém z místních kasin a kdo má v oblibě starožitnosti, jistě navštíví jednu z proslulých aukčních síní.
Jste-li spíše vesnický typ, neopomeňte se stavit v malé vesničce jménem Beranov. Zdejší malebná krajina s pasoucími se stádečky ovcí nabízí bohaté agroturistické vyžití. Určitě musíte zavítat do Bé bé baru, jehož majitelka Barbora Pípová nedávno obdržela cenu za nejlepší jídlo ve všech Devíti královstvích. Nově zrestaurovaná Studna přání, strategicky umístěná na vesnickém náměstí, přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa jako magnet.
Pokud cestujete na královský zámek, doporučujeme vám vyhnout se bažině, přestože přes ni vede zkratka. Dlouho v ní přebývala zlá čarodějnice, ale ani po její smrti není pobyt zde právě procházkou růžovým sadem. Jestliže vás okolnosti přece jen donutí do bažiny vstoupit, vyvarujte se alespoň pití bažinné vody, konzumace hub a především se neukládejte ke spánku. Když už některé z těchto pravidel chcete mermo mocí porušit, měli byste s sebou mít alespoň pohotového Vlka.
Také do Začarovaného lesa je vstup jen na vlastní nebezpečí, přestože po smrti obávaného Lovce je zde už o poznání bezpečněji. Po lese se ale potulují všelijaká kouzelná individua a kočovní Cikáni, kteří jsou velice hákliví na to, když jim někdo krade mluvící opeřence. Lidé, kteří mají pro strach uděláno, a odváží se i přes varování na vlastní pěst do hloubi lesa, tu mohou navštívit jednu dlouho zapomenutou historickou památku - chaloupku Sněhurčiných sedmi trpaslíků. Patříte-li mezi tyto odvážlivce, máme pro vás malý tip, abyste v lese nepřišli k úhoně - slepý dřevorubec se jmenuje Julinka.
Na své si ve Čtvrtém království přijdou i protřelí kriminálníci, pro něž je uchystáno ubytování ve věznici Sněhurčin památník, kde se mohou potkat se zločinci ze všech Devíti království a naučit se od nich vše, co dosud neznali. Rovněž se seznámí se Zoubkovou vílou, která ordinuje právě zde. Sněhurčin památník je pravým architektonickým pokladem, takže nejedno oko zločincovo na něm spočine se zalíbením, a zdejší krmě složená převážně z fazolových stonků zaručuje dosažení a udržení štíhlé linie nejpozději do čtyř týdnů po ubytování v jedné z kobek.

Páté království

Zdejším panovníkem je Nahý císař VI. Jak již samo jméno váženého vladaře napovídá, je toto království vskutku pravým rájem pro zapálené nudisty, kteří zde naleznou vše, po čem jejich srdce touží. V Muzeu císařských oděvů je sice momentálně zavřeno poté, co správci zjistili, že panovníkův háv kamsi záhadně zmizel, ale budova je skvělým příkladem starobylé architektury.

Šesté království

Šesté království je momentálně pod vlivem uspávacího kouzla, které neskončí dříve než tak za 30 let. Obyvatelstvo, včetně Šípkové Růženky, se nachází ve stavu hlubokého spánku a všude se rozlézají nebezpečné šlahouny šípkových růží s velikými trny. Pokud nejste princ, jehož koníčkem je líbání spících krasavic, nebo alespoň profesionální zahradník, který si umí poradit s nebezpečnými rostlinami, doporučujeme návštěvu raději odložit.

Sedmé království

Království elfů, jemuž vládnou král Olaf a královna Listopad, je neobyčejně romantické místo. Elfové jsou mystické, neobyčejně krásné a šarmantní bytosti, obdařené magickými schopnostmi a zejména ti mladší jsou známi tím, že si s oblibou dělají z návštěvníků šprťouchlata. Takže pokud se chcete pokochat krásami místní krajiny, bylo by vhodné nejprve oprášit své znalosti obrany proti magii.

Osmé království

Také označováno jako Ledové království. Jeho panovnicí je obávaná Sněhová královna. Zdejší krajina je pokryta sněhem a ledem a přestože to z ní činí velmi vhodné místo pro provozování zimních sportů, turisté se sem příliš nehrnou. Obyvatelé tohoto zapadlého koutu, vesměs drsní rybáři z malých městeček na okrajích fjordů, totiž nemají cizince vůbec v lásce a neváhají to dávat patřičně najevo.

Deváté království

Trpasličí království se celé nachází pod povrchem Dračí hory a skládá se ze složitého systému podzemních tunelů a důlních šachet. Trpaslíci jsou nejen zruční horníci, ale především mistři v zacházení s kovy a slitinami, z nichž dokážou stvořit pravé zázraky. Celosvětově proslulá je jejich výrobna magických zrcadel a značka "Dračí hora" je i po mnoha staletích stále zárukou té nejvyšší kvality. Přebývá tu i nejstarší žijící magické zrcadlo Gustav. Právě v Devátém království, v jeskyni pod Sněhurčiným vodopádem, sní svůj věčný sen proslulá královna Sněhurka, bývalá panovnice Čtvrtého království

Desáté království

Desáté Království na mapě království není, protože nebylo někým stvořeno ale Trollovy děti tak nazvali království Veroniky New York...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Virginia Virginia | 24. července 2006 v 17:29 | Reagovat

Zajímalo by mě,jestli sis to,co tam nebylo vymyslela sama,nebo ne? Hm?

2 Edita Edita | Web | 18. prosince 2007 v 20:49 | Reagovat

Né newimyslela

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama