Pokračování...?

3. května 2006 v 16:23 | pompostar

DESÁTÉ KRÁLOVSTVÍ

POKRAČOVÁNÍ ?

Jestliže jste si Desáté království oblíbili a chcete vědět, zda se můžete těšit na pokračování, pak vás musím zklamat. I přes usilovnou snahu "otce" této báječné fantasy, pana Simona Moora, z jehož neuvěřitelně barvité představivosti se zrodil svět Devíti království, nebylo dosud pokračování natočeno, přestože bylo původně v plánu a hlavní představitelé byli a stále jsou také svolní. Ale holt je to hlavně otázka peněz...

Když Desáté království v roce 2000 poprvé běželo v americké televizi, dostalo špatná hodnocení, že prý byla údajně nízká sledovanost. Proto se společnost NBC, která spolu s Hallmarkem sérii produkovala, rozhodla, že žádné pokračování natáčet nebude, ačkoli, jak mnozí diváci postřehli, v závěru se možnost pokračování naznačuje a původně se s ním také počítalo.

Poté se ale stalo něco neuvěřitelného. Nadšení fanoušci začali Hallmark bombardovat tunami pošty, čímž byla společnost nejprve zaskočena, protože to bylo v přímém protikladu s těmi mizernými hodnoceními. Netrvalo dlouho a její odpovědní činitelé se usnesli, že by to s tím pokračováním přece jen nemusel být až zas tak špatný nápad. Jenže NBC od toho pořád dávala ruce pryč a sami by tak nákladný projekt neufinancovali.

Tak přišli za Simonem Moorem s návrhem na natočení nízkorozpočtového pokračování za pár babek, jen s několika málo ubohoučkými speciálními efekty a dokonce s jinými herci! Pan Moore pochopitelně odmítl udělat pokračování, které by bylo o tolik nižší kvality než originál - celkem logicky si nechtěl nechat prznit svůj výtvor. To bylo asi tak v roce 2002. Teď jsou snahy o natočení pokračování momentálně na mrtvém bodě, ale Simon Moore přesto neztráci naději. Než se mu podařilo zrealizovat nápad na tuhletu mini-sérii, trvalo mu to totiž plných deset let. (Jen tak pro zajímavost: původně měl hrát Vlka Kevin Kline a Veroniku Winona Ryderová.)

Těm, kdo o další příběhy Vlka a Veroniky (v originále se jmenují Wolf a Virginia) opravdu stojí a nehledí na vynaložený čas ani náklady, doporučuji otravovat Hallmark Entertainment, který byl hlavním výrobcem mini-série a vlastní práva na Desáté království, dotěrnými e-maily, dopisy, pohlednicemi apod. V nich je třeba naprosto nekompromisně zdůraznit, že chcete pokračování a samozřejmě s původními herci, v minimálně stejně vysoké kvalitě jako byl originál a hlavně co nejdřív. Taky se pochopitelně doporučuje nejprve jim trochu namazat med kolem úst a vychválit jejich dílo až do nebe, přičemž musíte vyzdvihnout zejména jejich část práce na projektu a neopomenout zmínku o obrovských financích, které na tom vydělají.

Pokud Vás zajímá, co měl sám autor pro Vlka a Veroniku v plánu, zde je krátké navnadění: V interview Simon Moore fanouškům oznámil, že pokračování už má vymyšlené - bude se odehrávat převážně ve Vlkově rodišti, Druhém království, kde vládne královna Červená Karkulka III. a odhalí nám odpovědi na všechny otázky, které máme k Vlkově minulosti a původu. Začátek bude samozřejmě v New Yorku, kde Vlk s Veronikou vedou vlastní restauraci a taky nesmíme zapomenout, že mají malé vlčátko...

NOVINKY od 01.02.2006

V nejnovějším čísle internetového občasníku 10K Connection Newsletter se tvůrce Desátého království, Simon Moore, s námi fanoušky podělil o svůj námět na pokračování naší oblíbené minisérie. I když kdy a jestli vůbec bude toto pokračování natočeno, to je stále ještě ve hvězdách. Momentálně jsou totiž plány na realizaci případných dalších dílů Desátého království u ledu a nikdo se jimi nezabývá. Simon však přesto neztrácí naději a věří, že pokud je souzeno aby pokračování vzniklo, pak se to dříve či později i poštěstí. Netřeba dodávat, že kdyby to záleželo jenom na něm, začal by s tím hned teď.

A takto by podle Simonových představ mělo pokračování vypadat:

Název by měl být "The House of Wolves", což v překladu znamená Vlčí rod. Jak tato dvě slova napovídají, bezpochyby tentokrát nebude o vlky nouze. Začátek příběhu nás zavede do New Yorku, kde Vlk s Veronikou vedou vlastní restauraci (v níž se pochopitelně podává pouze maso) - a Veronika pořád ještě čeká Vlkovo dítě. Už je z toho pořádně nervózní, protože těhotenství trvá nepřiměřeně dlouhou dobu, ale Vlk věří, že to znamená, že budou mít zaručeně magické dítě. Když se pak miminko přece jen narodí, je to opravdové chlupaté vlče. Vlk je nadšením bez sebe, ale Veronika je dost přešlá, protože procházet se po městě s vlčetem v kočárku není žádný med. A tak se rozhodnou vrátit do Devíti království, aby našli nějaký kouzelný způsob, jak vlčátko přeměnit v lidské dítě. Je tu i jisté podezření, že jejich miminko někdo očaroval, ale kdo by to dělal a proč?

V Devíti královstvích se tentokrát budeme toulat především po lesnatém Druhém království, v němž vládne královna Červená Karkulka III. a mladé dívky jsou trénovány na přenášení tajných zpráv nebezpečným lesním terénem. V království žije velké množství vlků, na které je ale nahlíženo jako na občany druhé kategorie, jsou nuceni se skrývat a žít ve vesnicích schovaných hluboko v lesech.

Veronika s Vlkem brzy zjišťují, že v poslední době se i přes Václavovu královskou milost (která se vztahovala pouze na vlky žijící v jeho Čtvrtém království) vztahy mezi Vlkovými soukmenovci a lidmi změnily spíše k horšímu. Podle školních osnov je dětem v Druhém království už od útlého věku vtloukáno do hlavy, že vlci jsou ta nejhorší sebranka, jakou si lze představit a zejména na Karkulčině akademii pro mladé dámy to berou opravdu důkladně. Vlk se rozhodne, že to nemůže nechat jen tak, a aby zprostředkoval absolventkám Akademie ten správný pohled na vlky, přijme na této škole místo učitele (samozřejmě aniž by se zmínil o svém vlčím původu).

Simon Moore slibuje, že kromě nových postav se v pokračování setkáme i s mnoha starými známými, například trpaslíkem Žaludem. Také prý je v plánu velice romantická svatba Vlka a Veroniky, při níž i tomu nejotrlejšímu divákovi zaručeně skápne slza dojetí. A v neposlední řadě se Vlk dozví, že jeho rodiče nezahynuli na hranici jak si původně myslel, ale jsou naopak velmi, velmi naživu…

Simon vybízí všechny fanoušky, aby se neostýchali a sdělili mu své představy o tom, co by v pokračování chtěli mít. Nesmíte se prý ale divit, když vám dlouho neodpoví, protože je velice zaneprázdněn. Své náměty můžete zasílat (samozřejmě napsané v angličtině) na
t10k_admin@pacbell.net<t10k_admin@pacbell.net>a vaše myšlenky by pak mohly být zveřejněny už v některém z příštích vydání časopisu.

K pravidelnému odběru časopisu se můžete přihlásit na stránkách 10K Connection Newsletter (viz Odkazy zde na mé webové stránce) a všechna následující čísla vám pak už budou chodit prostřednictvím e-mailu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gigila gigila | 3. června 2006 v 15:37 | Reagovat

musime je dokopat k tomu, aby natocili pokracovani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o)))

2 Vlčka Vlčka | 20. ledna 2007 v 21:14 | Reagovat

Jo musíme já chci achci pokračování desátého království ty minulé díly znám nazpamět:)vlka ale nesmí vyměnit za nic nasvětě je nejlepší

3 Layla Layla | E-mail | 13. března 2007 v 16:38 | Reagovat

hojky! prosím vás, nevíte text "písničky" jak zpívala Veronika na tý soutěži pasaček ovcí? Jestli jj..pošlete mi prosím na e-mail..díky moc!! Jinak krásnej blog!!

4 lorean lorean | Web | 10. dubna 2007 v 12:43 | Reagovat

oni musia natočiť to pokračovanie!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama