Lexikon víl

6. května 2006 v 19:00 | pompostar
LEXIKON VÍL
ALFEN: Norské víly, které velmi často hledají kontakt s lidmi. Jsou velmi citlivé. Na toho, kdo je rozzlobí, například hlasitým křikem nebo jinak nevhodným chováním, mohou dokonce seslat nemoc.
ALVEN: Praktické neviditelné víly, které žijí v Norsku, hlavně ve vodách. Aktivní jsou hlavně v noci.
BROWNIE: Malý skotský duch domu, který je vždy spojen s určitou rodinou, třeba i po několik generací a údajně ji chrání před zlem.
HOLDA: Víla ze středního Německa odměňuje lidi, kteří usilovně pracují a trestá lenochy. Bydlí často u rybníka a prý nádherně zpívá.
NYMFY: Všeobecné označení pro řecké víly, které rády tancovaly v přírodě a také se pokoušely navazovat spojení s lidmi.
SKOGSRA: Švédská víla, která působí v přírodě. Bydlí v horských jeskyních a prý se dokonce umí proměnit ve strom.
DIVOŽENKY: Velmi nebezpečné víly, které žijí v našich lesích. Často k sobě přivábili mladé muže a pak je utancovaly k smrti.
RUSALKY: Někdy se jim také říká "vodníkovi dcery". Vyskytují se v okolí rybníků, jezírek, řek a potoků. Tancují při měsíčku a zpívají. Lidem neškodí. Rusalka si dokonce mohla vzít člověka za muže.
HOSPODÁŘÍČEK: Domácí skřítek. Nejčastěji bydlel na teplém místě a kamen nebo pece. Hospodyně na něj vždy pamatovala s mističkou něčeho dobrého. Pokud na něj zapomněla nebo byla líná a nepořádná, skřítek se rozzlobil a začal lidem kolem znepříjemňovat život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Druh víly:hovnožroutek-velmi nebezpečný skřítek :-D Druh víly:hovnožroutek-velmi nebezpečný skřítek :-D | 14. března 2007 v 11:35 | Reagovat

Ty tomu věříš?To je ta nejbrutálnější píčovina jakou sem kdy slyšel!!!!Ste všichni hovada!!!

2 miša miša | 3. července 2007 v 16:10 | Reagovat

nahodou je to pěkneeeeeeeeeeeeeeeee

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama